تبلیغات
www.deldadegan.org - پرچم جدید ایران!!!

شنبه 12 شهریور 1390  05:02 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: دلداده

این مطلب یک سند هست برای سهل انگاری ها و ضعف ها و ناکارآمدی مسئولین فرهنگی
روی این عکس کلیک کنید تا با اندازه بزرگتر ببینید.
پرچم جدید ایران

این عکس توسط مجله خبری ما (صفانیور)  در تظاهرات روز قدس گرفته شده.
اگه با دقت به دو پرچمی که توی عکس هست نگاه کنید متوجه تفاوتهای آن خواهید شد.
یکی از تفاوتها جنس پرچم هاست. ولی منظور ما این نیست. تفاوت در طرح و نقوش یعنی کلیات پرچم هاست.
یعنی همیشه پرچم یک کشور کلیاتی دارد که تغییر در آن یعنی تغییر پرچم و این مسئله کوچکی نیست. چون وقتی پرچم یک کشور تغییر میکنه یعنی نظام یک کشور عوض شده و یا مسئله ویژه ای بوده که پرچم تغییر کرده و حتی تغییر در پرچم یک توهین به قانون اساسی و مقدسات و ارزش یک ملت است.
پرچم کنونی  ما که برای ما بسیار مقدس است و همه با افتخار برای در اهتزاز بودنش جان خود را فدا میکنیم کلیاتی دارد. از جمله: سه رنگ سبز/سفید /قرمز که از بالا به پایین است( نه از راست به چپ و بلعکس) به شکل سه نوار هم انداره و موازی با هم
نشانه جمهوری اسلامی که واژه لا اله الا الله در آن نهفته استو به آرم الله معروف است در وسط پرچم روی قسمت سفید رنگ
و 24 ذکر الله اکبر که در بالا و پایین نوار سفید رنگ قرار دارد
این سه جزء از کلیاتی هستند که تغییر آنها یعنی تغییر پرچم.
بعض ها ممکن است بگویند برای طراحی بنرها و تصاویر تبلیغاتی و... ممکن است  تغییراتی نیاز شود. درسته؟ ولی این تغییرات ضوابطی داره. مثلا میشه یکی از رنگها چون به تصویر یا طرح ما نمیخوره عوض بشه؟ مسلم هست که نمیشه.
برای نمونه شما همین عکسی که ما گذاشته ایم را ببینید: ما آدرس سایت و دوخط نوشته به تصویر اضافه کردیم و این عکس را از یک عکس بزرگتر که کل پرچم و افرادی که پرچم را در دست دارند هم جزء عکس اصلی بوده است اما تمام تغییراتی که ما برای استفاده در این مطلب داشته ایم ضوابط نیست و کلیات را خدشه دار نکرده است.
ولی شما در عکسی که بالا هست میبینید که اذکار الله اکبر  تغییر کرده و بجای اون کلمات محمد و علی و شاید کلمات دیگری قرار داده شده است. البته با همون سبکی که ذکر الله اکبر نوشته شده بوده. و این یعنی یک پرچم جدید. و ما به مسئولین سهل انگاری که این مسئله به اونها مربوط میشه تسلیت عرض میکنم و از این اقدام اعلام انزجار می کنیم و خواهان برخورد با مصوبین این اقدام خودسرانه و شاید مغرضانه هستیم.
در تصویر پرچم سمت راست که با شماره 1 نامگذاری شده پرچم اصلی و پرچم شماره 2 پرچم جعلی است.

باید توجه کنیم که این مسئله کوچکی نیست که از کنارش به راحتی گذر کنیم.

واقعا باید این مسئله  مورد بررسی قرار بگیرد و هدف از آن روشن شود.

اولا که این عکسی که میبینید عکس یک بنر و طرح تبلیغات فرهنگی و امثال آن نیست که فکر کنیم نیاز به تغییراتی در آن بوده است بلکه این پرچم احتمالا به تعداد زیاد تهیه شده و در جامعه وجود دارد و مثل همین بچه هایی که در تظاهرات روز قدس پرچمها در دستشان بود در سطح کشور توزیع شده است در صورتی که این پرچم کشور مانیست.

معلوم نیست این پرچم کجا تهیه شده و منظور از تغییرات آن چه بوده است. شاید یک نفر طرحی به ذهنش رسیده و دست به اینکار زده باشد و البته خیلی شایدهای دیگر...

ولی هر کس با هر هدفی این کار را انجام داده خواسته یا ناخواسته مرتکب یک اشتباه بزرگ شده است و اینگونه مسائل در جامعه ما زیاد است که اگر لازم باشد به نمونه های دیگری هم استناد خواهد شد.

اینها همه یعنی اینکه مدیریت صحیح فرهنگی سیاسی وجود ندارد و کسانی که در راس امورات فرهنگی قرار دارند متاسفانه چیزی از فرهنگ و کار فرهنگی نمیدانند.


نظر شما در این رابطه چیست؟ برای ما پیام بگذارید   


نظرات()   

www.deldadegan.org

وبگاه کانون دلدادگان